RVXE-280-SM-071004
RayVio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVXE-280-SM-071004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RVXE-280-SM-071004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RVXE-280-SM-071004 |
|---|---|
| Manufacturer | RayVio |
| Description | EMITTER UV 280NM 150MA 2.5MW SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.60 | $5.50 | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 280nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6.5V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | XE |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Other Names: | 1807-1000-1 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | 80°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 280nm 6.5V 150mA 120° 1414 (3535 Metric) |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RVXE-280-SM-071004, use the request quote form to request RVXE-280-SM-071004 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RVXE-280-SM-071004.The price and lead time for RVXE-280-SM-071004 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RVXE-280-SM-071004.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
