RVC2010FT475K
Stackpole Electronics, Inc.
RVC2010FT475K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVC2010FT475K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RVC2010FT475K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 475K OHM 1% 1/2W 2010
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:RVC
Resistance:475 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:RVC 2010 475K 1% R