RUSBF155-2
Hamlin / Littelfuse
RUSBF155-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RUSBF155-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RUSBF155-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description PTC RESET FUSE 6V 1.55A RADIAL
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:6V
Type:Polymeric
Time to Trip:2.2s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.272" Dia x 0.122" T (6.90mm x 3.10mm)
Series:PolySwitch®, RUSBF
Resistance - Post Trip (R1) (Max):100 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):40 mOhms