RMCF0603FT2K87
Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT2K87
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RMCF0603FT2K87 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RMCF0603FT2K87
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)