RCLAMP1851Y.TFT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP1851Y.TFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP1851Y.TFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP1851Y.TFT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | Tvs Diode 18VWM SLP0603P2X3E |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 23V (Typ) |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | SLP0603P2X3E |
| Series: | RailClamp® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 60W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-XDFN |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.35pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP1851Y.TFT, use the request quote form to request RCLAMP1851Y.TFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP1851Y.TFT.The price and lead time for RCLAMP1851Y.TFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP1851Y.TFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
