RCLAMP1644T.TNT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP1644T.TNT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCLAMP1644T.TNT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RCLAMP1644T.TNT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | TVS DIODE 5V 15V SLP1508N5T |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.14 | $1.006 | $0.908 | $0.795 | $0.698 | |
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.616 | $0.487 | $0.454 | $0.433 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.5V |
| Unidirectional Channels: | 3 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | SLP1508N5T |
| Series: | RailClamp® |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | 75W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 5-XFDFN |
| Other Names: | RCLAMP1644T.TNTCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.45pF @ 1MHz |
| Applications: | USB OTG |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RCLAMP1644T.TNT, use the request quote form to request RCLAMP1644T.TNT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCLAMP1644T.TNT.The price and lead time for RCLAMP1644T.TNT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RCLAMP1644T.TNT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

