QYX1H333KTP1FD
Buy QYX1H333KTP1FD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H333KTP1FD
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.033UF 10% 50VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1600 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.276" L x 0.157" W (7.00mm x 4.00mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:0.033µF