QYX1H332JTP1FD
Buy QYX1H332JTP1FD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H332JTP1FD
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 3300PF 5% 50VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.571" (14.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:3300pF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:3300pF