QXP2J154JRP7FP
Buy QXP2J154JRP7FP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXP2J154JRP7FP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RAD
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.827" L x 0.378" W (21.00mm x 9.60mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Height - Seated (Max):0.862" (21.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.15µF