QXP2J104JRPT
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXP2J104JRPT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXP2J104JRPT
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.827" L x 0.323" W (21.00mm x 8.20mm)
Series:QXP
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Height - Seated (Max):0.665" (16.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF