QXP2G334KRP7FP
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXP2G334KRP7FP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXP2G334KRP7FP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.827" L x 0.437" W (21.00mm x 11.10mm)
Series:QXP
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Height - Seated (Max):0.917" (23.30mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 160V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.33µF