QXP2G334JRPT
Buy QXP2G334JRPT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXP2G334JRPT
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RAD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.827" L x 0.437" W (21.00mm x 11.10mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Height - Seated (Max):0.780" (19.80mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 160V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.33µF