QAP2G335KRP
Nichicon
QAP2G335KRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QAP2G335KRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2G335KRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 53 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.047" W, 0.665" T x 1.811" L (26.60mm, 16.90mm x 46.00mm)
Series:QAP
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:493-10200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:-
Detailed Description:3.3µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:3.3µF