QAP2G334JRP
Buy QAP2G334JRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2G334JRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.559" W, 0.299" T x 1.181" L (14.20mm, 7.60mm x 30.00mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:0.33µF