PTGL16AS330H0B02BZ
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTGL16AS330H0B02BZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTGL16AS330H0B02BZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTGL16AS330H0B02BZ |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | PTC RESET FUSE 330HM 280V DISC |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.05 | $1.94 | $1.662 | $1.33 | $1.219 | |
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.108 | $0.97 | $0.859 | $0.803 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | POSISTOR®, PTGL |
|---|---|
| R @ 25°C: | 33 Ohms |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 490-16278 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Diameter: | 0.630" (16.00mm) |
| Detailed Description: | Inrush Current Limiter 33 Ohms 39A 0.630" (16.00mm) |
| Current - Steady State Max: | 39A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTGL16AS330H0B02BZ, use the request quote form to request PTGL16AS330H0B02BZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTGL16AS330H0B02BZ.The price and lead time for PTGL16AS330H0B02BZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTGL16AS330H0B02BZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

