PTF6580R600BYBF
Dale / Vishay
PTF6580R600BYBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF6580R600BYBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTF6580R600BYBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 80.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Series:PTF
Resistance:80.6 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:80.6 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film