PTF6580R000FZBF
Dale / Vishay
PTF6580R000FZBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF6580R000FZBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTF6580R000FZBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 80 OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Series:PTF
Resistance:80 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:80 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film