PTF6580K600FZEK
Dale / Vishay
PTF6580K600FZEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF6580K600FZEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTF6580K600FZEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Series:PTF
Resistance:80.6 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:80.6 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film