PTCCL13H451FTE
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H451FTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H451FTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTCCL13H451FTE |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Ntc Thermistors; Ptc Cp Ldd 12D5 A450 145 140 T E3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.848 | $0.765 | $0.69 | $0.675 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 145V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia x 0.197" T (12.50mm x 5.00mm) |
| Series: | PTCCL |
| Resistance - 25°C (Typ): | 3.8 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 2322 662 54512 232266254512 BC1355 PTCCL13H451FBC |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.689" (17.50mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 145V 450mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 675mA |
| Current - Max: | 5A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 450mA |
| Approvals: | UR |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTCCL13H451FTE, use the request quote form to request PTCCL13H451FTE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTCCL13H451FTE.The price and lead time for PTCCL13H451FTE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTCCL13H451FTE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

