PTCCL13H921DTE
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H921DTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H921DTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTCCL13H921DTE |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | PTC RESET FUSE 30V 920MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 30V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia x 0.157" T (12.50mm x 4.00mm) |
| Series: | PTCCL |
| Resistance - 25°C (Typ): | 900 mOhms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 2322 662 59211 232266259211 BC1345 PTCCL13H921DBC |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.689" (17.50mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 30V 920mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 1.38A |
| Current - Max: | 11A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 920mA |
| Approvals: | UR |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTCCL13H921DTE, use the request quote form to request PTCCL13H921DTE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTCCL13H921DTE.The price and lead time for PTCCL13H921DTE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTCCL13H921DTE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

