PTCCL13H451FBE
Electro-Films (EFI) / Vishay
PTCCL13H451FBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H451FBE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTCCL13H451FBE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description PTC RESET FUSE 145V 450MA RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 745 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:145V
Type:Ceramic
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.492" Dia x 0.197" T (12.50mm x 5.00mm)
Series:PTCCL
Resistance - 25°C (Typ):3.8 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:2381 662 54512
BC2322
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 145V 450mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):675mA
Current - Max:5A
Current - Hold (Ih) (Max):450mA