PTCCL13H411FBE
Electro-Films (EFI) / Vishay
PTCCL13H411FBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H411FBE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTCCL13H411FBE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description PTC RESET FUSE 145V 410MA RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:145V
Type:Ceramic
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.492" Dia x 0.197" T (12.50mm x 5.00mm)
Series:PTCCL
Resistance - 25°C (Typ):4.6 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:2381 662 54112
2381 662 54112-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 145V 410mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):615mA
Current - Max:4.5A
Current - Hold (Ih) (Max):410mA