PTCCL13H321HTE
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H321HTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTCCL13H321HTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTCCL13H321HTE |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | PTC RESET FUSE 265V 320MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 265V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia x 0.217" T (12.50mm x 5.50mm) |
| Series: | PTCCL |
| Resistance - 25°C (Typ): | 8.4 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 2322 662 53213 232266253213 BC1375 PTCCL13H321HBC |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.689" (17.50mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 320mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 480mA |
| Current - Max: | 2.2A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 320mA |
| Approvals: | UR |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTCCL13H321HTE, use the request quote form to request PTCCL13H321HTE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTCCL13H321HTE.The price and lead time for PTCCL13H321HTE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTCCL13H321HTE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

