PRG21BC3R3MM1RA
Murata Electronics
PRG21BC3R3MM1RA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRG21BC3R3MM1RA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRG21BC3R3MM1RA
Manufacturer Murata Electronics
Description PTC RESET FUSE 20V 180MA 0805
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs20000 pcs28000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:20V
Type:Ceramic
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:POSISTOR®, PRG
Resistance - 25°C (Typ):3.3 Ohms
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:490-12123-2
PRG21BC3R3MM1RA-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 20V 180mA Ih Surface Mount 0805 (2012 Metric)
Current - Trip (It):400mA
Current - Max:7.5A
Current - Hold (Ih) (Max):180mA