PEH534VCD3220M2
KEMET
PEH534VCD3220M2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PEH534VCD3220M2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PEH534VCD3220M2
Manufacturer KEMET
Description CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:PEH534
Ripple Current @ Low Frequency:1A @ 100Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:399-5686
A561DE221M400A
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.378" (35.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):460 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF