PD0100WJ60138BJ2
Buy PD0100WJ60138BJ2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PD0100WJ60138BJ2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 600PF 14KV R85 DISK
Data sheet
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:R85
Size / Dimension:3.937" Dia (100.00mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)
Features:High Voltage
Detailed Description:600pF ±20% 14000V (14kV) Ceramic Capacitor R85 Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:600pF