PD0100WH12238BJ1
Buy PD0100WH12238BJ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PD0100WH12238BJ1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1200PF 13KV R85 DISK
Data sheet
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:R85
Size / Dimension:3.937" Dia (100.00mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)
Features:High Voltage
Detailed Description:1200pF ±20% 13000V (13kV) Ceramic Capacitor R85 Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:1200pF