PD0100WH30136BH1
Buy PD0100WH30136BH1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PD0100WH30136BH1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 300PF 13KV R42 DISK
Data sheet
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:R42
Size / Dimension:3.937" Dia (100.00mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)
Features:High Voltage
Detailed Description:300pF ±10% 13000V (13kV) Ceramic Capacitor R42 Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:300pF