PCN10EB-48P-2.54DS(72)
Buy PCN10EB-48P-2.54DS(72) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN10EB-48P-2.54DS(72)
Manufacturer Hirose
Description CONN DIN HEADER 48POS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Style:-
Series:PCN10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:583-0263-8-72
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:48
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Features:-
Current Rating:2A