PCN10F-24S-2.54DSA(72)
Hirose
PCN10F-24S-2.54DSA(72)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCN10F-24S-2.54DSA(72) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PCN10F-24S-2.54DSA(72)
Manufacturer Hirose
Description CONN DIN RCPT 24POS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 13 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs15 pcs30 pcs
60 pcs105 pcs255 pcs
Style:-
Series:PCN10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Other Names:583-0343-5-72
H124271
PCN10F-24S-2.54DSA(72)-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:24
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:-
Current Rating:2A