PA5003.471NLT
Buy PA5003.471NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA5003.471NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIX IND 470NH 18.4A 4.13MOHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-4081-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:470nH
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:470nH Shielded Molded Inductor 18.4A 4.13 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):4.13 mOhm Max
Current Rating:18.4A
Current - Saturation:26A