PA5003.151NLT
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA5003.151NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA5003.151NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description INDUCTOR MOLDED 0.15UH SMT
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Shielding:Shielded
Series:PA5003.XXXNLT
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:150nH
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:150nH Shielded Molded Inductor 22.2A 2.31 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):2.31 mOhm Max
Current Rating:22.2A
Current - Saturation:36A