PA5003.182NLT
Buy PA5003.182NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PA5003.182NLT
Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIX IND 1.8UH 10.1A 12.7MOHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:553-4087-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.8µH Shielded Molded Inductor 10.1A 12.7 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):12.7 mOhm Max
Current Rating:10.1A
Current - Saturation:12.3A