P261P-S2AS1CB20K
Buy P261P-S2AS1CB20K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P261P-S2AS1CB20K
Data sheet
Tolerance:±10%
Resistive Material:Conductive Plastic
Resistance (Ohms):20k
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Number of Turns:1
Number of Gangs:2
Detailed Description:20k Ohm 2 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Conductive Plastic 0.5W, 1/2W Solder Lug
Bushing Thread:1/4-32
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.472" (12.00mm)
Actuator Diameter:0.126" (3.20mm)