P261P-S1BS3CB200K
Buy P261P-S1BS3CB200K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. P261P-S1BS3CB200K
Data sheet
Tolerance:±10%
Resistive Material:Conductive Plastic
Resistance (Ohms):200k
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Number of Turns:1
Number of Gangs:1
Detailed Description:200k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Conductive Plastic 0.5W, 1/2W Solder Lug
Bushing Thread:3/8-32
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter:0.250" (6.35mm)