OMNI SMT500PNP
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT500PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT500PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMNI SMT500PNP |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | BATT BACKUP 500VA 6OUTLET/RJ11 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $213.97 | $210.464 | $203.448 | $186.611 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 14 lbs (6.4kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.000" L x 5.201" W (177.80mm x 132.10mm) |
| Series: | OmniSmart™ |
| Power - Rated: | 500VA / 300W |
| Other Names: | OM8097 OMNISMART500 OMNISMART500PNP TL175 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Media Lines Protected: | RJ11 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 8.500" (215.90mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 4 minutes |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| AC Outlets: | 6 (3 UPS, 3 Surge Only) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMNI SMT500PNP, use the request quote form to request OMNI SMT500PNP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMNI SMT500PNP.The price and lead time for OMNI SMT500PNP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMNI SMT500PNP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
