OMNI-UNI-32-58
Wakefield-Vette
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI-UNI-32-58 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI-UNI-32-58 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMNI-UNI-32-58 |
|---|---|
| Manufacturer | Wakefield-Vette |
| Description | UNIVERSAL TO HEATSINK 32X58MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.33 | $8.108 | $7.658 | $7.207 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.757 | $6.306 | $5.856 | $5.743 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.250" (31.75mm) |
|---|---|
| Type: | Board Level, Vertical |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Shape: | Rectangular, Fins |
| Series: | OmniKlip™ |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Package Cooled: | TO-247, TO-264 |
| Other Names: | 345-1488 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Material: | Aluminum |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 2.280" (57.90mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Off Base (Height of Fin): | 1.823" (46.30mm) |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Heat Sink TO-247, TO-264 Aluminum Board Level, Vertical |
| Attachment Method: | Clip, Solder Foot |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMNI-UNI-32-58, use the request quote form to request OMNI-UNI-32-58 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMNI-UNI-32-58.The price and lead time for OMNI-UNI-32-58 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMNI-UNI-32-58.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

