OMNI SMT700PNP
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT700PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT700PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMNI SMT700PNP |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | BATT BACKUP 700VA 6OUTLET/RJ45 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $281.99 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 20 lbs (9.1kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.500" L x 5.201" W (190.50mm x 132.10mm) |
| Series: | OmniSmart™ |
| Power - Rated: | 700VA / 450W |
| Other Names: | OMNISMART700 OMNISMART700PNP TL174 |
| Media Lines Protected: | RJ45 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 10.799" (274.30mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 4 minutes |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| AC Outlets: | 6 (3 UPS, 3 Surge Only) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMNI SMT700PNP, use the request quote form to request OMNI SMT700PNP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMNI SMT700PNP.The price and lead time for OMNI SMT700PNP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMNI SMT700PNP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
