OMNI SMT1050PNP
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT1050PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMNI SMT1050PNP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMNI SMT1050PNP |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS 1050VA 705W 6OUT W/SOFTWARE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $357.09 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 29 lbs (13.2kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.201" L x 6.799" W (182.90mm x 172.70mm) |
| Series: | OmniSmart™ |
| Power - Rated: | 1.05kVA / 705W |
| Other Names: | OMNISMART1050 OMNISMART1050PNP TL170 |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 11.500" (292.10mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 7 minutes |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| AC Outlets: | 6 (UPS) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMNI SMT1050PNP, use the request quote form to request OMNI SMT1050PNP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMNI SMT1050PNP.The price and lead time for OMNI SMT1050PNP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMNI SMT1050PNP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
