OMH3131S
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3131S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3131S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMH3131S |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | SENSOR UNIPOLAR SW LOGIC PC PIN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $280.284 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 24 V |
|---|---|
| Type: | Unipolar Switch |
| Termination Style: | PC Pin |
| Series: | - |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Output Type: | Logic |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Must Release: | - |
| Must Operate: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency: | 200kHz |
| Detailed Description: | Magnetic Unipolar Switch Magnet Logic PC Pin 3-SIP Module |
| Actuator Material: | Magnet |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMH3131S, use the request quote form to request OMH3131S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMH3131S.The price and lead time for OMH3131S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMH3131S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
