OMH3075
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3075 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3075 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMH3075 |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | MAGNETIC SWITCH LATCH TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $31.62 | $30.36 | $29.19 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 24 V |
|---|---|
| Test Condition: | -55°C ~ 125°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | 27.5mT Trip, -27.5mT Release |
| Polarization: | South Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 3-SSIP |
| Output Type: | Open Collector |
| Other Names: | 365-1995 OMH3075-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Latch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Latch Open Collector Hall Effect TO-92-3 |
| Current - Supply (Max): | 11mA |
| Current - Output (Max): | 25mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMH3075, use the request quote form to request OMH3075 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMH3075.The price and lead time for OMH3075 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMH3075.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
