OMH3019S
Optek Technology / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3019S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMH3019S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMH3019S |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $280.284 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 24 V |
|---|---|
| Test Condition: | -55°C ~ 125°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Sensing Range: | 57.5mT Trip, 10mT Release |
| Polarization: | South Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 3-SSIP |
| Output Type: | Open Collector |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Unipolar Switch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Unipolar Switch Open Collector Hall Effect TO-92-3 |
| Current - Supply (Max): | 11mA |
| Current - Output (Max): | 25mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMH3019S, use the request quote form to request OMH3019S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMH3019S.The price and lead time for OMH3019S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMH3019S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


