NUD4301MNT1G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUD4301MNT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUD4301MNT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUD4301MNT1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC LED DRIVER LIN DIM 30MA 8DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | - |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | - |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | Linear |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (2x2) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | - |
| Dimming: | Analog, PWM |
| Detailed Description: | LED Driver IC 2 Output Linear Analog, PWM Dimming 30mA 8-DFN (2x2) |
| Current - Output / Channel: | 30mA |
| Base Part Number: | NUD4301 |
| Applications: | Backlight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUD4301MNT1G, use the request quote form to request NUD4301MNT1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUD4301MNT1G.The price and lead time for NUD4301MNT1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUD4301MNT1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
