NUD3124DMT1
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUD3124DMT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUD3124DMT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUD3124DMT1 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC INDCT LOAD DRVR AUTO SC74-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 28V (Max) |
| Switch Type: | Relay, Solenoid Driver |
| Supplier Device Package: | SC-74 |
| Series: | MicroIntegration™ |
| Rds On (Typ): | 800 mOhm (Max) |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | NUD3124DMT1OS NUD3124DMT1OS-ND NUD3124DMT1OSTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | - |
| Features: | - |
| Fault Protection: | - |
| Current - Output (Max): | 150mA |
| Base Part Number: | NUD3124 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUD3124DMT1, use the request quote form to request NUD3124DMT1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUD3124DMT1.The price and lead time for NUD3124DMT1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUD3124DMT1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

