NTVB180SA-L
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NTVB180SA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB180SA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTVB180SA-L
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description THYRISTOR 180V 50A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:180V
Voltage - Breakover:240V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:37pF