NTVB170SC-L
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NTVB170SC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB170SC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTVB170SC-L
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description THYRISTOR 170V 100A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:170V
Voltage - Breakover:265V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:195pF