NTVB270SB-L
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NTVB270SB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB270SB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTVB270SB-L
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description THYRISTOR 270V 80A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:365V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:47pF