NTVB170NSC-L
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB170NSC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB170NSC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTVB170NSC-L |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | THYRISTOR 170V 100A SMB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - On State: | 4V |
|---|---|
| Voltage - Off State: | 170V |
| Voltage - Breakover: | 220V |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 100A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
| Capacitance: | 99pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTVB170NSC-L, use the request quote form to request NTVB170NSC-L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTVB170NSC-L.The price and lead time for NTVB170NSC-L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTVB170NSC-L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
