NTVB170NSC-L
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NTVB170NSC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTVB170NSC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTVB170NSC-L
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description THYRISTOR 170V 100A SMB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:170V
Voltage - Breakover:220V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:99pF