NTSB30100CT-1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTSB30100CT-1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTSB30100CT-1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTSB30100CT-1G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V I2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.83 | $7.35 | $7.14 | $6.93 | $6.72 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 850mV @ 15A |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Supplier Device Package: | I2PAK (TO-262) |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Operating Temperature - Junction: | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Schottky |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500µA @ 100V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 15A |
| Base Part Number: | NTST30100CT |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTSB30100CT-1G, use the request quote form to request NTSB30100CT-1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTSB30100CT-1G.The price and lead time for NTSB30100CT-1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTSB30100CT-1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
