NTPA7220LBMB0
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTPA7220LBMB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTPA7220LBMB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTPA7220LBMB0 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | ICL 22 OHM 15% 1A 7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.47 | $0.458 | $0.444 | $0.373 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.31 | $0.282 | $0.24 | $0.211 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Series: | NTPA7 |
| R @ 25°C: | 22 Ohms |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 490-3962 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter: | 0.276" (7mm) |
| Detailed Description: | Inrush Current Limiter 22 Ohms ±15% 1A 0.276" (7mm) |
| Current - Steady State Max: | 1A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTPA7220LBMB0, use the request quote form to request NTPA7220LBMB0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTPA7220LBMB0.The price and lead time for NTPA7220LBMB0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTPA7220LBMB0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
